מתנת לידההענקת מתנות ליולדת זהו מנהג עתיק יומין ומאוד פופולארי בישראל, כשלעתים היולדת מקבלת את המתנות עוד בבית החולים, לעיתים בביתה לאחר השחרור מהאשפוז ולעתים רק בברית או בבריתה  הנערכת. חיפוש אחר מתנת לידה מתאימה עשויה להיות תהליך ארוך ולא פשוט כלל אם אין רעיון מוגדר מראש וכאן נסייע לכם למקד את החיפוש ונציע לכם אפשרויות מעניינות למתנות מקסימות עבור היולדת.

 

איך ממקדים את החיפוש?

אם יש לכם רעיון כללי למתנה, אין ספק שזה מקדם אתכם מאוד בתהליך ועוזר לקצר שלבים רבים. אך מה קורה אם אין כלל רעיון, אם אין לכם מושג מה נהוג לקנות? כמו בכל סוג אחר של קנייה, גם כאן מילת המפתח היא מיקוד. נסו לשאול חברים או חברות, קולגות או קרובי משפחה, ואז קבעו את מסגרת התקציב שאתם מעמידים למתנה. מתנת לידה לא חייבת להיות יקרה להחריד, ולכן גם במאה שקלים ניתן למצוא מתנות מקסימות שיענו על הדרישה החשובה ביותר – שהמתנה תהיה שימושית.

 

מתנה יפה או שימושית?

בעיקרון, אין דבר אחד בא על חשבון השני. כפי שניתן לראות בחבילות הלידה שאנו בחברת "ליליבלה" מציעים – אפשר להרכיב חבילה בסיסית שתהיה גם יפה ואסתטית אך גם מלאה בפריטים שהם שימושיים במיוחד עבור השבועות הראשונים. כאשר חושבים על צעצועי התפתחות יקרים או בגדי מעצבים, יש לזכור כי התינוק גדל מהר וכי סביר מאוד להניח שאת הבגדים יילבש אולי פעם אחת, ושלא יתחיל להתעניין בצעצועי ההתפתחות שלו לפני גיל 3 שבועות ולעתים גם מאוחר יותר. בשבועות הראשונים של ההתאקלמות, אמהות רבות מספרות על הדברים השימושיים ביותר – בגדים בסיסיים וחמים לתינוק, כובעים, שמיכות ומצעים לעריסה, מגבות וכמובן שחיתולים, חיתולי פלנל ומוצצים.

 

נגיעה אישית ומקורית

גם כשרוכשים מתנת לידה בצורת חבילת לידה בסיסית, בהחלט אפשר להעשירה ולהעניק לה נגיעה אישית עבור היולדת והתינוק. הוספת שמו של הרך הנולד לפריטים בחבילה כגון השמיכה, המגבת או הבגדים הם תוספת פשוטה שמשנה כל כך את החבילה – ויכולה להפוך את הפריטים הללו גם למזכרת מתוקה מהשבועות הראשונים שיישמרו לאורך שנים. אפשר להוסיף פריטים מיוחדים כגון כובע צמר ונעליים סרוגים מצמר כותנה בגוונים שונים, אפשר לעשות הרכבה אישית ולהוסיף עוד פריטים כגון בובת דובי או ברווז לאמבט – קשת האפשרויות אינסופית ותלויה בדמיון הטוב שלכם. בהצלחה בבחירת המתנה ושיהיה במזל טוב!