מתנות ליולדת הטריה

 

תהליך הלידה לאם הטריה הוא רק תחילתה של התרגשות גדולה מאוד – יצירת החיים החדשים ופסיעה יחדיו בעולם חדש ומרהיב. אם יש דבר אחד שלו זקוקה היולדת קודם כל הוא מנוחה טובה ואפשרות להתאקלם לשגרה החדשה והלא פשוטה עם העולל החדש – ולהיות מוקפת במשפחה וחברים ככל האפשר שיסייעו לה במשימות היומיומיות הקשות לאחר לידה רגילה או בניתוח קיסרי – בישול, ניקיון הבית ולתת לה את הזמן שלה לבלות עם התינוק הטרי, ללמוד אותו וליצור את הקשר המיוחד עמו. אילו עוד מתנות ליולדת ניתן לתת לאחר הלידה?

 

מתנה ליולדת – טיפוח הגוף והנשמה

תהליך ההריון והלידה הינם טראומטיים לגוף – לאחר הלידה מתמודדת האישה עם שינויים הורמונאליים רבים המשפיעים על מצב רוחה וגם על גופה. העור המתכווץ, נשירה, פיגמנטציה ועוד הם רק חלק מהתסמינים ולכן מתנות ליולדת הקשורים לטיפוח הגוף יכולים לחולל פלאים במצב רוחה של כל יולדת טריה. מוצרי הטיפוח יכולים להיות לגוף – מוצרי אמבט מפנקים (אך עדינים) כגון שמני עיסוי, קרמים לטיפוח כף הרגל ומלחי אמבט, סבונים ריחניים וקרמי גוף בארומה משכרת – או מוצרי טיפוח לפנים כגון קרם לחות, סבון ניקוי ומסכת רענון.

 

מתנות לתינוק

לאחר הלידה כשמגיעים הביתה פתאום מגלים עד כמה חשובים פריטים שלפני הלידה לא נראו כך – בגדים לתינוק, מגבות מבדים עדינים, חיתולים ומוצרי טיפוח לתינוק הם בבחינת חובה לכל הורה טרי. כפי שלומדים הורים טריים מהר מאוד – אין כזה דבר יותר מדי בגדים לתינוק הנולד, או מגבות או חיתולים… בהכל יש צורך והרבה מכל פריט. על כן יולדות תמיד מאושרות לקבל חבילות החוסכות מהן את הצורך לנסוע לחנות הפארם או לקנות בגדים נוספים לתינוק.

 

סדנאות כמתנות ליולדת

בסופו של דבר – להיות אמא טריה פירושו להיות 24 שעות סביב התינוק הטרי ועד כמה שהחוויה מרגשת ומפעימה חשוב גם לתת לאמא זמן לעצמה, לחזור לעצמה, להתאושש מהלידה ולהתעסק גם בתחביביה ובדברים שהיא אוהבת. מסיבה זו סדנאות הם מתנת לידה נפלאה – סדנת טיפול בתינוק לאחר  הלידה, התמודדות עם העייפות ועם הנקה, סדנת עיסוי התינוק או סדנאות בישול, טיפוח ובילוי – כל אלו יהוו מתנות ליולדת עם נגיעה אישית, מתנה מעט שונה אך כל כך מוערכת בימים הטרופים של ההתחלה.

 

לסיכום נושא בחירת מתנות או מתנה ליולדת

ישנן מתנות רבות שניתן להעניק ליולדת הטרייה, כמובן שחשוב להתאים את התקציב אך חשוב גם לדעת ולהכיר את היולדת ולהעניק לה מתנת תשומת לב שתוכל להעריך ולהשתמש בה. מתנה יפה ויזואלית היא תמיד חביבה אך מתנה פונקציונאלית – מתנה שממש יהיה בה שימוש ותועלה – תעשה את העבודה בצורה טובה אף יותר עבור היולדת. בהצלחה בבחירת המתה ושיהיה במזל טוב ובשעה טובה!