לפני הכול אנחנו חברים או קרובי משפחה ואחרי הכול אנחנו רוצים להיות חלק מהחגיגה הכי מרגשת שיכולה לפקוד אדם – הולדת תינוק חדש. את ההתרגשות אפשר לזהות חודשים לפני. כאשר "מקננים" – כלומר, בונים קן לתינוק החדש. קונים חדר תינוק יפה וחדש, קונים אביזרים דרושים דוגמת חיתולים, בקבוקים, מוצצים, רוכשים בגדים לעולל, אמבטיה, מיטה, סל-קל. נראה שכמעט הכול מוכן ורק מחכים ללידה. לידה זה לא עניין פשוט. הנס הזה לאח קורה סתם כך. הוא כרוך בסבל ובסופו – המתנה הכי גדולה שבן אדם יכול לאחל לעצמו – ילד!

כחברים אנחנו נכנסים לתמונה לפני וקצת אחרי הלידה. קצת לפני הלידה כדי לעזור ולתמוך ואחרי הלידה כדי לחגוג ולהיות חלק מהמשפחה הגדלה. כאן גם נכנס מוטיב חשוב נוסף – מתנה ליולדת. המתנה ליולדת יכולה להיות קטנה או גדולה, בינונית או צנועה. מתנה ליולדת יכולה להיות יקרה או זולה, מקורית או נדושה. הכול תלוי רק בנו.

למי שחפץ במתנות ליולדת שהן שימושיות אז אפשר לבחור מבין שלל רעיונות, ביניהם: מוצרים לחדר התינוק. תמונה לחדר תינוקות, מדפים מעוצבים, כרית לתינוק, וילון ורוד לתינוקת או וילון תכלת לתינוק. מתנה ליולדת שהיא שימושית יכולה להגיע מעולם הביגוד. למשל סרבל חמוד וקטן, גרביים, חליפה, שמלה, כובע מחמם ועוד.

מתנות ליולדת יכולות להיות גם מתנות ליולדת עצמה. פינוק ליולדת בדמות גופיה מעוצבת, סט מגבות, מצעים לאבא והאימא הטריים, ספר בישול, אלבום תמונות, שובר למסעדה, בייביסיטר ועוד.

מתנות ליולדת לא חייבות, כאמור, להיות מיועדות רק לתינוק או רק ליולדת, יש עוד אנשים במשפחה. אפשר קנות מתנה לאחים הגדולים-קטנים כך שהם לא יקנאו בתינוק החדש ויקבלו גם הם תשומת לב. מתנה יכולה להיות גם לאבא או לסבא והסבתא. אולי לדודים ולדודות. כל אחד יכול להעניק מתנה למי שהוא חושב שראוי לה. וזה כל היופי – החופש להעניק!

לסיכום, נראה שמתנות ליולדת לא חייבות לעמוד בסטנדרט המקובל. היכולת שלנו לקחת חלק בהתרגשות היא בלתי מוגבלת והיא מאפשרת לנו לעשות מה שאנחנו רוצים בחופש מוחלט.

Tags:
שתף: 0